Cześć!  – fajnie, że tu zajrzałeś 

Tu Ania i Artur, niepoprawni amatorzy podróży. Na co dzień siedzimy w warszawskich biurowcach, dzielnie odkładając każda złotówkę na kolejny Wywczas. W wolnej chwili odpalamy wyobraźnie i planujemy idealne wakacje.  Tylko jak je można zdefiniować?

CZYM JEST WYWCZAS?

Według słownika języka polskiego to odpoczynek wakacyjny, urlopowy, który jak często życie niemiłosiernie pokazuje, jest zdecydowanie za krótki.

Dla nas, Wywczas zaczyna się gdy wyjeżdżamy w nieznane, by poznać nową kulturę, przyrodę, zwyczaje i styl życia. Dlatego nasze wyjazdy są napchane atrakcjami, by jak najefektywniej wykorzystać ten krótki czas. Jeśli Ty też lubisz „odpoczywać” w sposób aktywny i zamiast leżakować, wolisz wstać o 6:00, by wdrapać się na szczyt Lwiej skały Sigiriya, to dobrze trafiłeś. Podpowiadamy jak efektywnie planować wywczas, by obfitował w wiele niezapomnianych chwil. Radzimy, jak się przygotować, jak znaleźć transport, nocleg oraz jak się dogadać z mieszkańcami. Nasze motto to:

„Nie spać, ZWIEDZAĆ!”

TEN BLOG NIE JEST O TANIM PODRÓŻOWANIU

Powiedzmy to wprost, naszym, celem nie jest podróżować za 1$. Nie zmienia to faktu, że jak każdy Polak (typowy Janusz przedsiębiorczości) lubimy promocje i staramy się mądrze planować budżet. Naszym celem jest zwiedzenie jak najwięcej atrakcji w ograniczonym czasie, a to wiąże się z tym, że trzeba czasem dopłacić, kupić szybszy transport czy wybrać droższą wejściówkę. Niestety, w życiu nie ma nic za darmo, więc do finansów trzeba podejść z głową – tym bardziej jeśli jesteśmy w nowym miejscu.

 

blogerzy czas na wywczas

KIM JESTEŚMY

Bober (Ania)

ania-bober- czas na wywczas

Planowanie i optymalizacja to moje drugie imię. Na co dzień pracuję w warszawskiej Agencji Reklamowej, gdzie skrupulatnie planuje promocję różnych marek w świecie Digitalu. Swoje umiejętności organizacyjne wykorzystuje przy planowaniu wywczasu. Zwracam, uwagę na koszty, porównuję i analizuję atrakcje i rozplanowuje je w czasie, by za jednym wywczasem zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc.

ZA CO KOCHAM PODRÓŻE
To, co najbardziej kocham w podróżach to dzika przyroda, egzotyczne zwierzęta i naturalne klimaty. Najlepiej czuje się na łonie natury, z dala od cywilizacji. Obcowanie z dziką natura pozwala mi w pełni poczuć serce danego miejsca, odkryć nieopowiedzianą historię i poczuć wolność.

JAKI JEST MÓJ ULUBIONY STYL PODRÓŻOWANIA
Wbrew pozorom, mimo całego planowania, lubię iść na żywioł, by zobaczyć co przyniesie los, dlatego podróżowanie we dwójkę pozwala mi na pełny reset i chillout. Moje ulubione wyprawy to te w towarzystwie Artura, kiedy jesteśmy zdani na siebie.

NA CO ZWRACAM UWAGĘ
Zależy mi, by każda złotówka, dolar czy euro było mądrze wydane. Wyszukuję promocji i okazji, które pozwolą mi zaoszczędzić. Wolę zrezygnować z wygody na rzecz odkrycia nowej przygody.

MOJE ULUBIONE ATRAKCJE
W każdej podróży szukam nutki adrenaliny. Jeśli jest ktoś kto ma skoczyć ze skały do wody, zjechać na linie czy polecieć na spadochronie, to będę to właśnie ja. Dlatego w naszym teamie, zajmuje się wyszukiwaniem nietypowych atrakcji i przekonywaniem Artura, by wziął w nich udział 🙂

ŻARTEX (Artur)

ŻARTEX - blog czas na wywczas

Na co dzień jestem konsultantem biznesowym. Specjalizującym się w Zarządzaniu Zmianą, HR oraz Zarządzaniu Projektami. Jest duża szansa, że w swoim życiu mogłaś/eś się spotkać z efektami mojej pracy np. przemieszczając się po kraju, robiąc zakupy czy odkręcając kaloryfer. W trakcie naszych podróży przede wszystkim wykorzystuję umiejętności do zarządzania projektami. Poza podróżami i blogiem wolny czas uwielbiam spędzać odkrywając nowe seriale oraz oglądając mecze swoich ulubionych drużyn piłkarskich, a wszystko to przy akompaniamencie dobrego wina 🙂

ZA CO KOCHAM PODRÓŻE
Dla mnie liczy się nowa kultura, historia odwiedzanego miejsca, kuchnia i ludzie. Każde nowe miejsce pozwala mi spojrzeć na świat z szerszej perspektywy. Docenić to co mam, nabrać pokory i szacunku. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, słuchać ich historii i odkrywać dane miejsce w zupełnie inny sposób, taki którego nie opisuje żaden przewodnik.

JAKI JEST MÓJ ULUBIONY STYL PODRÓŻOWANIA
Zdecydowanie wolę podróżować w dużej grupie znajomych, co nie znaczy, że nie lubię podróżować tylko z Bobrem. Podróżowanie w grupie ma wiele plusów, zawsze jest ktoś kto może zrobić ci zdjęcie, jest weselej, można podzielić się obowiązkami przy przygotowywaniu wyjazdu.

NA CO ZWRACAM UWAGĘ
Jadąc na wakacje, staram się zadbać o komfort podróży, nie ma co ukrywać lubię gdy jest chociaż trochę wygodnie.

MOJE ULUBIONE ATRAKCJE
Jestem 100% fanem sportów zimowych, uwielbiam wpiąć narty i puścić się w dół stoku. Z kolei podczas wywczasów w cieplejszych miesiącach wyszukuję zawsze miejsca miejsca, które MUSIMY zobaczyć, jak również te mniej znane, do których nie docierają turyści.

Każdy z nas odbiera wywczas na swój  własny sposób. Nasze pasje i potrzeby przeplatają się nawzajem. Jedno jest pewne podróże kształcą, a my oboje kochamy się edukować w tej dziedzinie. Dlatego rok 2018 będzie dla nas przełomowy. Już niedługo napiszemy o naszym Projekcie, który marzył nam się już od dłuższego czasu. Śledźcie naszą stronę i kanały społecznościowe, na których staramy się na bieżąco aktualizować treści.

 

https://www.facebook.com/wywczas
https://www.instagram.com/czasnawywczas
https://www.youtube.com/channel/UCibqA_YRRflWz78SdKS-06Q

 

 

 

KONTAKT

Chcesz zasięgnąć rady na temat miejsc, które już odwiedziliśmy? Napisz do nas, z chęcią opowiemy Ci o naszych odkryciach.
kontakt@czasnawywczas.pl

 

Ania i Artur

(Visited 1 672 times, 1 visits today)