Cześć!  – fajnie, że tu zajrzałeś 🙂

Tu Bober i Żartex (Ania i Artur) Wspólnie podróżujemy już od 5 lat, co roku dodając coraz to ciekawsze i śmielsze kierunki. Na codzień pracujemy w warszawskich biurowcach i knujemy, jak tu pojechać w kolejną super podróż. W zeszłym roku wzięliśmy urlop Sabbatical i uciekliśmy z kraju na 6 miesięcy, by przemierzyć Azję, Australię i Nową Zelandię. #albogruboalbowcale

Śmiało możemy powiedzieć, że wiemy jak wygląda życie w ciągłej podróży, jak radzić sobie w trudnych warunkach, jak dogadywać się na migi.  Czy nasza podróż była warta “wschodu”? Oczywiście, że TAK i dziś staramy się inspirować i motywować ludzi, by brali dłuższe przerwy od pracy i ruszali na długi wywczas

„Nie spać, ZWIEDZAĆ!”

To nasze hasło przewodnie. Tak jest, to oznacza, że nasz wywczas jest zawsze aktywny. Chęć odkrywania nowych miejsc jest silniejsza niż zdroworozsądkowe wylegiwanie się na plaży, dlatego nie licz na chwilę wytchnienia. Nasza misja to odkrywanie pięknych miejsc (nie tylko tych katalogowych punktów z przewodnika), poznawanie nowej kultury poprzez rozmowę z mieszkańcami, próbowanie nowych rzeczy. To może być nowe jedzenie, sport czy forma transportu.

TEN BLOG NIE JEST O TANIM PODRÓŻOWANIU

Powiedzmy to wprost, naszym, celem nie jest podróżować za 1$. Nie zmienia to faktu, że jak każdy Polak (typowy Janusz przedsiębiorczości) lubimy promocje i staramy się mądrze planować budżet. Naszym celem jest zwiedzenie jak najwięcej atrakcji w ograniczonym czasie, a to wiąże się z tym, że trzeba czasem dopłacić, kupić szybszy transport czy wybrać droższą wejściówkę. Niestety, w życiu nie ma nic za darmo, więc do finansów trzeba podejść z głową – tym bardziej jeśli jesteśmy w nowym miejscu.

KIM JESTEŚMY

Bober (Ania)

Planowanie i optymalizacja to moje drugie imię. Na co dzień pracuję w warszawskiej Agencji Reklamowej, gdzie skrupulatnie planuje promocję różnych marek w świecie Digitalu. Swoje umiejętności organizacyjne wykorzystuje przy planowaniu wywczasu. Zwracam, uwagę na koszty, porównuję i analizuję atrakcje i rozplanowuje je w czasie, by za jednym wywczasem zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc. Lubię adrenalinę i nietypowe atrakcje ale najlepiej czuje się na łonie natury, z dala od cywilizacji.

ŻARTEX (Artur)

Na co dzień jestem konsultantem biznesowym. Specjalizującym się w Zarządzaniu Zmianą, HR oraz Zarządzaniu Projektami. Jest duża szansa, że w swoim życiu mogłaś/eś się spotkać z efektami mojej pracy np. przemieszczając się po kraju, robiąc zakupy czy odkręcając kaloryfer. W trakcie naszych podróży przede wszystkim wykorzystuję umiejętności do zarządzania projektami. Poza podróżami i blogiem wolny czas uwielbiam spędzać odkrywając nowe seriale oraz oglądając mecze swoich ulubionych drużyn piłkarskich, a wszystko to przy akompaniamencie dobrego wina 🙂

W podróży kocham poznawać nową kulturę i historię odkrywanego kraju. Każde nowe miejsce pozwala mi spojrzeć na świat z szerszej perspektywy. Docenić to co mam, nabrać pokory i szacunku.

WYWCZASY w RANKINGACH

KONTAKT

Chcesz zasięgnąć rady na temat miejsc, które już odwiedziliśmy? Napisz do nas, z chęcią opowiemy Ci o naszych odkryciach.
kontakt@czasnawywczas.pl

Ania i Artur