Rejs statkiem – Sankt Petersburg

Chcecie poznać Sankt Peteresburg? Zastanawiacie się jak zobaczyć wszystkie główne atrakcje Petersburga za jednym zamachem? Polecamy Wam nocny rejs statkiem po Newie i kanałach. Jest to atrakcja zdecydowanie bardziej powszechna niż spacer po dachach, ale konieczna do zrealizowania podczas wizyty w Petersburgu. Rekomendujemy Wam z takim przekonaniem z jakim Putin wierzy w wyjątkowość swojego kraju.
Nocny rejs statkiem po Petersburgu

Jaką trasę statku w Petersburgu wybrać?

Poświęćcie na to sekundę, to bardzo ważne żeby nie wyjść rozczarowanym, że nie widziało się jakoś fragmentu miasta. Pomyślcie czy wolicie to zrobić w nocy czy za dnia. Petersburg jest pięknie podświetlony, także nasza sugestia jest żeby wybierać jednak nocną opcję 🙂
Petersburg-rejs
 
Do wyboru macie kilka wycieczek statkiem:
  • Rejs po Newie – główny nurt rzeki z pominięciem mniejszych kanałów, miejcie jednak na uwadze, że pływa się tam po najbardziej otwartej przestrzeni, więc jest też najzimniej. Na szczęście statek składa się z dwóch pokładów, więc w razie kapryśnej pogodny można zejść na dolną część i uciec przed wiatrem lub deszczem.
  • Rejs po kanałach Fontanki, można w nich poczuć klimat miasta z najbliższej odległości
  • Rejs COMBO, który jest połączeniem dwóch powyższych, naszym zdaniem najlepszy wybór. Chociaż w pierwszej chwili nie byliśmy przekonani co do dużych kanałów, jednak zobaczenie między innymi Ermitażu w nocy rekompensuje wszystko.
  • Jest jeszcze ostatni typ rejsu, czyli Rejs po Newie w środku nocy gdy są podniesione mosty. Jest on podobno spektakularny, jednak z kilku powodów go nie wybraliśmy: zaczyna się o 22:30 i trwa 3h dla nas było to za dużo. dodatkowo mielibyśmy problem z powrotem do hostelu, metro przestaje działać w okolicach 00:30 wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że Uber jest znakomitym środkiem poruszania i ze można w nim płacić gotówka 🙂

zobacz fragment Vloga o Petersburgu

Ceny biletów za rejsy statkiem po Sankt Petersburgu

Za 3 pierwsze typy rejsów ceny są takie same – kosztują one 1000 RUB, jednak my bez większych problemów stargowaliśmy na cenę dla studentów czyli 650 RUB. Jeśli macie tureckie umiejętności negocjacji to pewnie jeszcze będziecie w stanie coś urwać 😉
 
Rejs nocny z otwartymi mostami to większy wydatek koło 1500 RUB, w ramach negocjacji udało nam się zbić cenę do 4000 RUB, ale uwaga –  za prywatny rejs. Jednak, z wcześniej wymienionych powodów, nie skorzystaliśmy z tej opcji.

Petersburg-statek

Rejs statkiem po fantance petersburg

U kogo kupić rejs statkiem po Newie?

Sprzedawcy na pewno Was znajdą w momencie zwiedzania atrakcji Petersburga. Główne miejsca ich pracy to rejon Newskiego Prospektu u zbiegu z kanałem oraz okolice Newy przy Ermitażu. Ceny u wszystkich agentów są bardzo zbliżone, zrobiliśmy rozeznanie. Kiedy kupić? nasza wycieczkę kupowaliśmy 3 minuty przed odpłynięciem statku.
 
Naszym zdaniem podróż statkiem po Petersburskich kanałach jest obowiązkową atrakcją, której nie możecie ominąć! Dobrego zwiedzania z perspektywy wody!
 

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.