Madera – okolice Funchal, gdzie warto pojechać

Madera to malownicza wyspa, która zachwyca zróżnicowaną przyrodą. Samo Funchal ma wiele do zaoferowania, jednak nie można poprzestać tylko na zwiedzaniu stolicy. Nie trzeba daleko jeździć, by odkryć klimatyczne miejsca portugalskich miasteczek, zobaczyć cudowny widok z pobliskiego klifu i po wylegiwać na kamienistej plaży. Zapraszamy Was do odkrycia atrakcji zlokalizowanych w pobliżu Funchal.

Wioska rybacka na Maderze

Camara de Lobos – miasto rybaków

Camara de Lobos to malownicza wioska rybacka (drugie co do ilości mieszkańców miasto), położone blisko Funchal. Główną atrakcją miasta jest zatoka rybacka, gdzie możesz podejrzeć pracę lokalnych rybaków. Jedni łowią ryby, inni grają w karty. To miejsce ma niepowtarzalny klimat. Przechadzając się ulicami Camara de Lobos, czujesz się jak w filmie Piraci z Karaibów. W powietrzu czuć specyficzną atmosferę, w końcu Camara de Lobos, to w wolnym tłumaczeniu Izba Wilków. Widok kolorowych pływających łódek zachwycił kiedyś Winstona Churchilla, który właśnie w tej miejscowości znalazł malarskie natchnienie. Zdecydowanie warto odwiedzić miasto Camara de Lobos, tu życie płynie wolniej.

Camara de Lobos

Cabo Girao – klif z przezroczystą podłogą

Klif Cabo Girao na Maderze

Położony bardzo blisko Camara, jeden z najwyższych klifów (580 m n.p.m.) na Maderze. Wejście na taras jest bezpłatne i nie wymaga większego wysiłku. Do punktu widokowego można podjechać samochodem, miejsc parkingowych nie brakuje. Na tarasie widokowym w pewnym miejscu jest przeźroczysta podłoga, a możliwość spojrzenie prosto w dół na ocean uzmysławia, jak wysoko się się znajdujesz.  Jest to na tyle charakterystyczna skała, że wiele wycieczek wodnych z Funchal przypływa pod nią, by ją oglądać od strony morza.

Ponta do Sol – kamieniste plaże

Ponta do Sol to małe miasto wciśnięte między skały w okolicy Funchal. Jest to miejscowość gdzie jest duży wybór knajp z bardzo smakowitym jedzeniem, każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz tego znajdziesz jest tutaj kamienista plaża, która jest ciekawą alternatywą dla piaszczystej Calhety, gdy zwiedzaliśmy zachodnią część wyspy.

Zwiedzanie stolicy Funchal to punkt obowiązkowy w trakcie wizyty na Maderze, jednak naszym zdaniem zdecydowanie warto ruszyć się do pobliskich miejscowości, które są urzekające. Samo wyjechanie poza miasto powoduję chęć zatrzymywanie się co chwilę, w celu podziwiania wspaniałych maderskich widoków. Czerwone dachówki, zielone pagórki i błękitny ocean, na długo pozostaną nam w pamięci.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.