Kupiłeś bilety lotnicze Emirates – sprawdź jakie masz przywileje

Nie bez kozery linie lotnicze Emirates są uznawane za najlepsze linie lotnicze na świecie. Standard samolotów, kultura obsługi i wygoda podróżowania przyciąga co roku 51,3 mln pasażerów (dane z 2015 roku). Samo lotnisko w Dubaju robi ogromne wrażenie, a serial Megalotnisko w Dubaju doczekał się 2 sezonów.

Dziś podpowiemy, jak w pełni wykorzystać możliwości jakie daje nam Emirates oraz jak umilić sobie czas, gdy masz długa przesiadkę i utknąłeś na lotnisku na parę godzin.

Lotnisko w Dubaju - Emirates

Na początek trochę faktów o linii:

 • Linie Emirates latają pomiędzy 6 kontynentami do 150 destynacji w 80 krajach
 • Emirates oferują darmowe Wi-Fi na pokładzie wszystkich samolotów  A380 i na ponad połowie samolotów Boeing B777.
 • W 2015 roku Emirates pobił rekord w ilości zatrudnionych pracowników, obecnie dla giganta pracuje ponad  20,000 pracowników.
 • Załoga pokładowa Emirates rozmawia w 55 językach i zawsze w języku wybranej destynacji
 • Firma cateringowa Emirates  produkuje ok 163,000 posiłków dziennie, by obsłużyć ok 125 lotów międzynarodowych.
 • System rozrywkowy „ice system” („I”information, „C”communications, „E”entertainment), oferuje ok 2,200 pozycji, w tym 500 filmów z całego świata, ponad 100 kanałów TV i tysiące utworów muzycznych od tych najnowszych wydań płytowych do klasyków.

Emirates - podsumowanie 2015 - infografika

Dodatkowe korzyści dla osób czekających na kolejny samolot:

1. Voucher na posiłek*

Mało osób wie, że mając przesiadkę w Dubaju, która trwa ponad 4 godziny, może zgłosić się po darmowy talon na jedzenie. Zdarza się, że taki Voucher dostaniesz już w Polsce odbierając bilety lotnicze przy odprawie, ale zazwyczaj o taki gratis musisz poprosić sam.

*Uwaga podobno vouchery na posiłki zostały wstrzymane w takiej opcji i mogą je uzyskać tylko osoby czekające ponad 8 godzin – patrz punkt 2 – Dubai Connect

Gdzie odbierzesz voucher:

 • w punkcie obsługi na lotnisku w Dubaju
 • przy odprawie w Polsce

Darmowy voucher na jedzenie -Dubaj Emirates

Gdzie możesz zjeść i co możesz zamówić:

 • The Mezzanine (Buffet) – my za każdym razem wybieramy tą opcję, bo nie masz limitu na jedzenie (jedynie napój jest limitowany) – Terminal A niedaleko Gate A2 – miejsce jest trochę skamuflowane, bo żeby dojechać do knajpy trzeba wsiąść do windy. W Mazzanine stołują się wszystkie stewy, wiec wiem, że to najlepsze miejsce 🙂 Nawet jeśli nie ma już voucherów wybierzcie tę restaurację 😉
 • COSI: do wyboru masz Pizzę, kanapkę lub sałatkę + napój – Terminal B niedaleko Gate B8
 • Ocean Basket: do wyboru masz przystawkę z wybranych owoców morza + napój – Terminal B niedaleko gate B28
 • Taste Of India: do wyboru masz łączony zestaw i  2 napoje – Terminal C pomiędzy gates C13 & C15
 • Thai Express: do wyboru masz przystawkę, gorące danie i napój – Terminal C pomiędzy gates C13 &  C15
 • McDonald’s : zamówić możesz Burgera, frytki, deser i  napój – Terminal B niedaleko Gate B28 lub  Terminal C food pomiędzy gates C13 &  C15

Jak widzisz do wyboru masz różne kuchnie świata, więc każdy znajdzie dla siebie coś dobrego.

Restauracja Mezzanine
Bufet w Mezzannine

Lotnisko w Dubaju - Emirates

2. Darmowy nocleg Emirates Dubai Connect

Jak się okazuje Emirates mogą zadbać też o Twój komfort jeśli przesiadka między lotami trwa ponad 8h i mniej niż 24h. Emirates zatroszczy się o nocleg, posiłek, transport na miejscu a nawet koszty wizy. Warunek jest jeden: brak opcji wcześniejszego lotu.

Jak zarezerwować Dubai Connect:

Jeśli sam kupiłeś bilety przez stronę przewoźnika emirates.com powiadomienie o możliwości rezerwacji Dubai Connect, powinna wyskoczyć w trakcie dokonywania zakupu. Po potwierdzeniu rezerwacji biletów należy zalogować się do „Manage a Booking” i potwierdzić chęć skorzystania z opcji noclegowej.

Jeśli bilety kupiłeś poprzez pośrednika, np. biuro podróży, możesz poinformować agenta, by zarezerwował Dubai Connect w Twoim imieniu. Pamiętaj, że pośrednik nie zawsze powie Ci o takiej opcji, wiec dobrze samemu zatroszczyć się o wygodą podróży.

UWAGA: W hotelu mogą poprosić Cię o kartę kredytową, by zabezpieczyć się przed ewentualnymi zniszczeniami lub by naliczyć dodatkową opłatę w przypadku skorzystania z mini baru, który niestety nie jest już w cenie 😉 Warto więc mieć taką kartę pod ręką.

Załoga Emirates - stewardesy

3. Darmowe Wi-Fi

Wywczas bez facebooka i Internetu byłby nudny, przecież trzeba zacheckować się w danym miejscu i powkurzać znajomych, którzy aktualnie tyrają w robocie. Największe lotnisko na świecie wychodzi na przeciw Internetowym maniakom i udostępnia Ci darmowe Wi-Fi przez 1h. Wystarczy połączyć się z siecią “DXB Free Wifi” lub „DWC Free Wifi”.  Jeśli potrzebujesz więcej czasu możesz skorzystać z płatnej opcji: każda dodatkowa godzina na sprzęcie mobilnym to koszt ok 20 AED = ok 22 PLN, zaś dodatkowa godzina na laptopie to koszt ok 30 PLN.

Kolejka między terminalami Lotnisko w Dubaju
Na zdjęciu: kolejka, która kursuje między terminalami.

Oczywiście Polak potrafi obejść i to, dlatego zamiast wydawać w dwie dychy na godzinkę Internetu, warto pójść do jakiejś knajpy, kupić sobie kanapkę, kawę, piwo (koszt będzie podobny) ale z Wi-Fi możesz korzystać znacznie dłużej.

4. Darmowe prysznice

Nie udało Ci się zarezerwować Dubai Connect? Nie martw się, my wcześniej nawet o tym nie wiedzieliśmy, więc 12 godzin siedzieliśmy na lotnisku w oczekiwaniu na kolejny samolot do Ho Chi Minh. Da się wytrzymać, jeśli zabierzesz ze sobą doborowe towarzystwo, jakąś grę i dobry humor. Kwestie higieny rozwiązało już lotnisko. Możesz bezpłatnie skorzystać z prysznica zlokalizowanego na terminalu 1 (pomiędzy Gate C18 a C22) oraz na Terminalu 3 (pomiędzy gates B13 i B19 oraz pomiędzy gates A1 i A24). Prysznic między lotami zdecydowanie poprawi Ci komfort dalszej podróży, dlatego pamiętaj, by spakować ręcznik do małego bagażu podróżniczego. Skorzystaj z tych cienkich ręczników szybkoschnących z mikrofibry.

Lotnisko w Dubaju Emirates

Oczywiście lotnisko w Dubaju oferuje znacznie więcej atrakcji, niż opisaliśmy w powyższym artykule. O dodatkowych atrakcjach możesz przeczytać na oficjalnej stronie przewoźnika. Pamiętaj, kto pyta nie błądzi. Nie bój się zapytać o opcję Dubai Connect – skorzystaj z oferty Emirates w 100%.