Testujemy podróżniczy niezbędnik od firmy Green Cell

Dzisiaj pragniemy zaprosić Was na test urządzeń firmy Green Cell, która jest partnerem naszej półrocznej wyprawy „Skok w Bok”. Przez ostatnie 2 miesiące mieliśmy możliwość przetestowania (często w bardzo trudnych warunkach) różne podróżnicze gadżety, dzięki, którym możemy tworzyć nasze relacje na bloga. Na warsztat wzięliśmy: Power Bank, baterie do aparatu fotograficznego, ładowarkę multi USB oraz konwerter do gniazdek.

Power Bank 30.000 mAh  – mała fabryka energii

Produkt niezbędny dla każdego podróżnika, który jest wiecznie w trasie, bez możliwości doładowania telefonu, głośnika czy innych mniejszych sprzętów. Dla nas power bank był wybawieniem, podczas 4-dniowej podróży koleją Transsyberyjską, gdzie tłum pasażerów walczył o każdy dostęp do prądu. Test przeprowadziliśmy też w Mongolskich jurtach, gdzie amplitudy temperatur skutecznie wyniszczały wszystkie akumulatory. I w tym wypadku Power Bank spełnił swoją funkcję.

Urządzenie marki Green Cell ma aż 30.000 mAh oraz trzy wyjścia z różną mocą do ładowania Waszych sprzętów: (2.1A, 2.4A i 3.0A). Dzięki temu mogliśmy ładować nasze telefony + telefon naszego współpasażera Krzysztofa jednocześnie.

wydajny power bank green cell

Nam taka moc wystarczała na około 10 ładowań sprzętów elektronicznych – głównie telefonów. Power bank, ładuje się przy pomocy jednego albo dwóch kabli Micro-USB i USB C, jednak trwa to kilkanaście godzin. Lepsze efekty daje ładowanie z wyjść quick charge – musimy spróbować. Naszym zdaniem Power Bank jest idealny w przypadku wypraw, w których przez długi okres możecie nie mieć prądu. Jeśli planujecie wycieczkę, w taki sposób, że chociaż raz dziennie będziecie mieli dostęp do prądu, proponujemy Wam mniejsze i lżejsze modele. To właśnie waga urządzenia naszym zdaniem jest jego największym minusem, ale noszenie mini elektrowni musi ważyć.

powerbank do zdalnej pracy

Plusy:

 • 3 wyjścia USB – możliwość ładowania paru urządzeń jednocześnie
 • Długa żywotność- Starcza na kilkanaście ładowań
 • Wytrzymały w trudnych warunkach atmosferycznych (skrajne zimne temperatury)

Minusy:

 • Waga urządzenia – 570 g
 • Czas pełnego ładowania – kilkanaście godzin

Baterie do aparatu fotograficznego Lumix

Mamy dwa aparaty, którymi przygotowujemy materiały z naszych wyjazdów. Do aparatu, którym kręcimy filmy (Panasonic Lumix DMC-G7) otrzymaliśmy dwa dodatkowe zamienniki baterii. Przydają się one nam praktycznie non stop, ze względu na to, że kręcimy bardzo dużo materiałów. Należy jednak zwrócić uwagę, że akurat w przypadku naszego aparatu zamienniki mają mniejszą pojemność 1000 mAh, względem oryginalnych baterii1200 mAh, co też powoduję, że wystarczają na trochę krócej. Jednak cena zamienników 65 zł względem oryginalnych baterii, jest zdecydowanie atrakcyjna i naszym zdaniem nie ma sensu płacić 250 zł za oryginalne kolejne baterie. W bateriach Green Cell dostajecie produkt o zbliżonej jakości, w kilkukrotnie niższej cenie.

prezeny dla podróżników- dodatkowa bateria do aparatu

Plusy:

 • Cena baterii znacznie tańsza niż oryginał
 • Wytrzymałość porównywalna do oryginału

Minusy:

 • Nieznacznie krótszy czas nagrywania

Ładowarka Multi USB

Jest to sprzęt, z którego korzystamy codziennie! Wszystkie nasze „kostki” do ładowania sprzętu schowaliśmy głęboko w plecakach. Dzięki temu urządzeniu możesz ładować przy pomocy USB – 5 sprzętów równolegle, wykorzystując tylko jedno gniazdko – genialne 🙂 Produkt sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy pod ręką masz mało kontaktów, a chcesz naładować parę rzeczy jednocześnie. Idealny produkt dla świrów podróżniczych, jak my, którzy zabierają ze sobą sporo urządzeń typu: telefony, głośniki czy mniejsze power banki.

Statystycznemu użytkownikowi wystarczy urządzenie pozwalające ładować 3 sprzęty w tym samym czasie, jest ono sporo mniejsze i unikacie dodatkowego kabla zasilającego do wożenia.

Plusy:

 • Możliwość ładowania 5 sprzętów jednocześnie, przy zajęciu tylko jednego gniazdka
 • Wyjście do szybkiego ładowania, idealne gdy potrzebujesz naładować sprzęt na cito

Minusy:

 • Zasilacz jest stosunkowo spory, jednak i tak zajmuje mniej miejsca niż wszystkie ładowarki, które do te pory musieliśmy zabierać.

Konwerter do gniazdek

Większość krajów, na trasie naszej wyprawy, do tej pory miała identyczne gniazdka, jak w naszym pięknym kraju. Jednak w Chinach udało nam się przetestować konwerter, działał naprawdę bez zarzutu. Dodatkowo do urządzenia można podpiąć 2 kabelki USB, co jest również bardzo wygodne w korzystaniu, ponieważ nie koliduje to z podłączeniem innego sprzętu do gniazda zasilania. W następnych etapach naszej podróży, będzie najczęściej używanym przez nas sprzętem.

Plusy:

 • Możliwość korzystania z prądu na całym świecie.
 • Ładne opakowanie zasilacza
 • Możliwość ładowania USB bezpośrednio z konwertera.

Minusy:

 • Nie zauważono

Dobrej jakości produkty w przystępnych cenach

Produkty Green Cell to dobrej jakości sprzęt, który oprócz swoich funkcji wyróżnia się eleganckim designem i z powodzeniem sprawdzi się na niejednej podróżniczej wyprawie. Jeśli zależy Ci na dobrym sprzęcie za uczciwą cenę, to jest to strzał w 10-tkę. Śmiało możemy zarekomendować powyższe produkty, które sprawdzą się też, jako inspiracje na prezenty dla prawdziwych podróżników. Jeśli szukasz jeszcze dodatkowych pomysłów, zapraszamy Cię na post, w którym na 100% znajdziesz prezent dla twoich bliskich – podróżników.

Tekst powstał we współpracy z marką GreenCell, jeżeli poszukujecie jeszcze innych produktów jak np. zasilacze czy zamienniki baterii do laptopów to odwiedźcie stronę GreenCell.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.