Jakie seriale oglądać w internecie?

Dzisiaj damy Wam się poznać z nowej strony – jesteśmy wielkimi fanami seriali 😀 Prawda jest taka, że bez 10 minut serialu nie zaśniemy. Dlatego czujemy, że możemy Wam zarekomendować kilka ciekawych pozycji, które znajdziecie na HBO GO albo Netflix. Jak tak patrzę na tą listę, to aż nie chce mi się wierzyć, że to wszystko zobaczyliśmy.

Staraliśmy się uwzględniać seriale, które nie należą do TOP 10 najpopularniejszych/najlepszych seriali na świecie. Także nie znajdziecie tutaj Gry o Tron, Narcos, Casa del Papel, Opowieści Podręcznej, Watahy, Stranger Thing, Orange is a new black, Wiedźmina, Czarnego lustro czy Breaking Bad. Wszystkie te pozycje bardzo szanujemy, niektóre wręcz uwielbiamy, ale chcemy Wam pokazać seriale, których jest większa szansa, że nie znacie albo o nich nie słyszeliście. Także nie traktujcie tego wpisu jako ranking seriali 😉

Seriale komediowe

Zaczynamy od tej kategorii z jednego powodu, czasami nie chcemy się katować czymś ciężkim na wieczór i szukamy komedii. I wiecie co, z tą kategorią mamy największy problem. Znalezienie serialu komediowego, z którego będzie można wyciągnąć trochę więcej niż z Kiepskich i przy okazji się pośmiać jest naprawdę sporym wyzwaniem, ale znaleźliśmy kilka dobrych propozycji.

1. Dobre miejsce

Nasz ulubiony serial komediowy. Opowiada ciekawą teorię, że na ziemi zbieramy punkty za dobre uczynki oraz tracimy je jeśli nie potrafimy się zachować. W zależności od tego trafiamy do dobrego albo złego miejsca. Teraz np. przytrzymując komuś drzwi zastanawiam się ile punktów bym za to dostał 😉 Serial opowiada o losie 4 osób, które trafiły do dobrego miejsca przez przypadek => czyt. nie powinny się tam znaleźć. Przez parę sezonów śledzimy ich perypetie związane z życiem w tym idealnym (a może jednak nie?) miejscu.

Dostępny na: Netflix – 4 sezony.

Długość odcinka: 20-25 minut

2. Brooklyn 9-9

Jedno z naszych pierwszych odkryć komediowych. Opowiada historię policjantów pracujących na Broklynie. Pokazuje ich perypetie w walce z mniejszymi złodziejami. Główny bohaterem jest Jake Peralta, policjant z dobrymi wynikami, jednak często wykazujący się sporą niedojrzałością.

Ciekawie pokazany aspekt rywalizacji między członkami zespołu o jak najlepszy wynik oraz aspekt związany z tym, jak można mieć wywalone na prace, a i tak się uda („miej wyjebane, a będzie Ci dane”). Niektóre historie łapania przestępców kończą się na jednym odcinku, a niektóre trwają znacznie dłużej. Dużo śmiechu i sporo akcji.

Nagrodzony dwukrotnie Złotym Globem

Dostepny na: Netflix – 5 sezonów

Długość odcinka: 20-25 minut

Najlepsze-seriale

3. Barry

Czarna komedia, opowiadająca o losach byłego wojskowego, który po powrocie z wojny, próbuje odnaleźć się w realiach życia codziennego. Serial pokazuje bohatera, który chce mocno uwolnić się ze swojej profesji – płatnego zabójcy, jednak nie do końca mu to wychodzi. Można zobaczyć jak sobie radzi albo nie radzi ze zleceniami. Jak 1 zabójstwo, jak domino popycha go do kolejnych, mimo, że bardzo tego nie chce. Jednak ma jedno miejsce, gdzie jest mój najlepiej na ziemi – kółko teatralne, a tam dużo śmiesznych i abstrakcyjnych scen.

Serial mocno doceniony w USA, dostał aż 6 nagród Emmy.

Dostępny na: HBO – 2 sezony (czemu tak mało?)

Długość odcinka: 30 minut

serial-hbo

4. Specjalista od niczego

Serial pokazuje 30-letniego gościa, który próbuje się odnaleźć we współczesnych realiach wielkiego miasta. Próbuje swoich sił jako aktor i komik, cały szuka miłości. W serialu można zobaczyć wiele wyzwań, z którymi zmagają się koledzy z naszego pokolenia 😛

Pierwszy sezon jest typową komedią, w drugim już pojawiają się elementy dramatyczne, cały czas osadzone w otaczającej nas rzeczywistości. Dodatkową wartością jest masa ciekawych ujęć Nowego Yorku, fani włoskiego kina sprzed lat, odnajdą tutaj wiele akcentów.

Serial ze Złotym Globem.

Dostępny na: Netflix – 2 sezony

Długość odcinka: 25-30 minut

serial-netflix

5. Russian Doll

W pierwszym zdaniu pragniemy zaznaczyć, że nie jest to typowa komedia. Raczej komediodramat. Dawno nie oglądaliśmy produkcji, w której główna bohaterka umierałaby tak wcześnie w serialu. Na dodatek umiera kilkukrotnie i za każdym doznaje reinkarnacji na imprezie…swoich 36 urodzinach.

Można powiedzieć, że główna bohaterka jest lekkoduchem, a głównymi rzeczami, którymi zajmuje się w życiu jest praca i znajomości z podtekstem seksualnym. Serial pokazuje, jak ulotne jest nasze życie i to jak dużo jest mikro momentów, na które nie zwracamy w ogóle uwagi. Cały serial okraszony jest bardzo mocnym czarnym humorem- to lubimy 🙂

Serial otrzymał 3 nagrody Emmy

Dostępny na: Netflix – 1 sezon

Długość odcinka: 20-25 minut

nietypowy-serial

6. Technicy Magicy – IT Crowd

Jeden z pierwszych zagranicznych seriali, które oglądałem w życiu. Produkcja zaczęła się już w 2006 roku. Jednak trzeba przyznać, że problemy z jakimi spotyka się dział IT w firmach vs problemy z jakimi mierzą się pracownicy w kontakcie z działem IT cały czas są na czasie.

Serial opiera się na dwóch gościach próbujących pracować w dziale IT, ale cały czas coś ich rozprasza. Pewnego dnia trafia do nich szefowa, która nie ma bladego pojęcia o IT i wtedy zaczyna się się dużo śmiechu – brytyjski humor.

Serial otrzymał nagrodę BAFTA w 2009 rok.

Dostepny na: Netflix – 5 sezonów

Długość odicnka 20-25 minut

serial-informatycy

7. Dolina krzemowa

Pokazuje, jak ziomki z IT crowd mogłyby wyglądać, gdyby były trochę bardziej pracowite i żyły w dzisiejszych czasach, a dokładniej w Californi. Serial, który pewnie bardziej kupią osoby pracujący w obszarach IT albo w start-upach. Naszym zdaniem pozycje obowiązkowa dla wszystkich rozwijających własnych biznes. Serial pokazuje też to, co wszyscy dobrze znamy, że sukces ma wielu ojców, a porażka żadnego.

Serial powinni również zobaczyć wszyscy zakochani w Dolinie Krzemowej, tam wcale nie jest tak idealnie 😉

Serial otrzymał 2 nagrody EMMY.

Dostepny na: HBO GO

Długość odcinka: 20-25 minut

serial-start-up

Seriale dokumentalne

8. Nasza Planeta

Ulubiony serial Bobra w 2019 roku. Jest to chyba najpiękniej nakręcony serial jaki widzieliśmy w życiu, niektóre ujęcia są aż niewiarygodne. Polecamy wszystkim obejrzenie również kulis produkcji, które pokazują, jak skomplikowane było kręcenie serialu – na niektóre ujęcia operatorzy czekali po kilkanaście miesięcy.

Odpalcie, rozkoszujecie się pięknym ujęciami naszej planety. Posłuchajcie głosu Krystyny Czubówny, który tłumaczy jak ważne jest dbanie o naszą planetą, jak wygląda cały proces łańcucha żywieniowego i jak łatwo go zaburzyć. Nasza planeta pokazuje, jak inteligenta jest natura, która nas otacza i jak sama potrafi się obudować, gdy człowiek jej nie przeszkadza.

Serial nagrodzony dwoma Emmy.

Dostępny na: Netflix – 1 sezon

Długość odcinka: 50 minut – 1h

najpiekniejsze-ujecia-serial

9. Formula 1

W serialu zobaczycie kulisy F1, tego czego nigdy nie widać w relacjach z wyścigów. Jak wyglądają przygotowania do zawodów, co przeżywają kierowcy, jaki wpływ mają na nich wyścigi i rezultaty jakie osiągają. W trakcie sezonów pokazywane jest kilka teamów F1 (w I sezonie z 3/4, w drugim 8).

Oprócz tego można poznać kierowców i zobaczyć, którzy są spoko gośćmi, z którymi fajnie byłoby się napić piwka po zwycięstwie oraz tych, z którymi nie do końca fajnie by się pracowało. Ciekawe spojrzenie również pod kątem tego, że dla niektórych ekip nawet miejsce 6-10 są odbierane jako wielki sukces.

Ten serial spowodował u Bobra zainteresownaie – królową sportów motorowych – F1.

Dostępny na: Netflix

Długość odcinka: 25-40 minut

serial-sport

10. Mroczny turysta

Jesteście na blogu podróżniczym, więc czas na najbardziej turystyczny serial, jaki udało nam się znaleźć. Główny prowadzący jest Nowozelandczykiem i zabierze Was na jedne z najdziwniejszych wycieczek, o jakich kiedykolwiek słyszeliśmy.

Każdy odcinek składa się z kilku dziwnych atrakcji np. w I odcinku będziecie mieli okazji wziąć udział w inscenizacji nielegalnego przekraczania granicy, Amerykańsko Meksykańskiej oraz podążyć śladami Pablo Escobara w Ameryce Południowej, z jednym z jego współpracowników.

Naszym zdaniem zdecydowanie warto zobaczyć dla poszerzenia horyzontów tego, z jakich dziwnych atrakcji korzystają ludzie i jak kreatywne są osoby, wymyślające biznes na tym 😉

Dostępny na: Netflix – 1 sezon

Długość odcinka: 40 minut

serial-podroze

11. McMiliony

Jedyny serial dokumentalny od HBO w naszym zestawieniu. Przed laty w McDonald w USA była prowadzona loteria, oparta na grze Monopoly. Loteria była rozgrywana latami, bo z sukcesem podnosiła sprzedaż o kilkadziesiąt procent, aż pewnego dnia do biura FBI doszło zgłoszenie, że wszyscy zwycięzcy są ze sobą w jakiś sposób powiązani.

Historia pokazuje, w jaki sposób złodzieje wyprowadzali kasę z loterii. Fajny serial, ale naszym zdaniem mógłby być prowadzony bardziej dynamicznie i historie zamiast w 6 odcinkach można byłoby opowiedzieć w 2-3. Mimo to polecamy 🙂

Dostępny na: HBO – 1 sezon

Długość odcinka: 50-60 minut

Najlepsze-nowe-seriale

12. Brudna Forsa

Kojarzycie akcje, po której wyszło, że Volkswagen ostro manipulował wynikami emisji spalin swoich samochodów? Jeśli tak to jeden z odcinków w serialu mocno rozbudowuje temat, także będziecie mogli pogłębić swoją wiedzę na temat szwindli, jakie robiły koncerny moto z silnikami diesla. Jeśli nie wiecie, o co chodzi z tą aferą to bardzo polecamy zobaczyć, w ogóle jak wielkie korporacje obchodzą przepisy. Dodatkowo dowiecie się np. jak Banki pośrednio finansowały kartele narkotykowe. Czy jakie mini wojny może powodować syrop klonowy. Jest też odcinek o Trampie 😛

Naszym zdaniem pozycja która spodoba się każdemu kto lubił w szkole WOS;) a tak na serio dobrze obejrzeć jak funkcjonuje współczesny świat i to co wyrabiają wielkie korporacje, bo to one rozdają karty i dyktują kierunek rozwoju. Miejmy je na oku.

Dostepny na: Netlfix – 2 sezony

Długosć odcinka: 50-60 minut

serial-dokumentalny

13. Chef’s table

Zdecydowanie najsmaczniejsza produkcja ze wszystkich, które polecamy! Niestety nie jesteśmy w stanie oglądać tego serialu zbyt często, bo po prostu powoduje u nas głód, a że seriale trzaskamy głównie wieczorem, to lepiej ostrożnie podchodzić do tematu.

Serial pokazuje wiele gwiazdy sztuki kulinarnej ich „zakłady produkcyjne” i historie, jak do tego wszystkiego dochodzili. Zobaczycie tutaj kucharzy z wielu zakątków świata. Naszym zdaniem pozycja obowiązkowa dla miłośników gotowania.

Dostepny na: Netflix – 6 sezonów (dużo jedzenia)

Długość odcinka: 40-50 minut

serial-jedzenie

14. Niebezpieczne produkty

Przyznajemy się, że zobaczyliśmy póki co tylko 2 z 4 dostępnych odcinków. Serial pokazuje ciekawe dążenie do posiadania kosmetyków z logo superhiper marki, głownie po to, żeby zaimponować w towarzystwie. Niestety kupujący tego typu podrabiane kosmetyki, nie mają pojęcia, jak negatywny wpływ na zdrowie mogą mieć takie produkty. Drugi odcinek poświęcony e-papierosom, o tym jak uzależniają, również młodzież, jak palicie to polecamy zobaczyć.

Dokument daje sporo do myślenia, nie tylko w kontekście pokazanych produktów, ale w ogóle produktów, z którymi mamy styczność na codzień. Ja zacząłem się mocniej zastanawiać, co w moim otoczeniu może mi szkodzić.

Dostepny na: Netflix – 1 sezon

Długość odcinka: 1h

dokument-netflix

Seriale z motywem historycznym

15. Czarnobyl

Zastanawiałem się czy wrzucać tutaj Czarnobyl, bo jednak można zaliczyć go do kategorii tych seriali, o których było głośno. Jednak był tylko jeden sezon, o którym mogliście zapomnieć, dlatego chciałbym o nim przypomnieć 😉 Tym bardziej, że to mój ulubiony serial 2019 roku!

Serial opowiada historie tego jak doszło do wybuchu reaktora w Czarnobylu i czy można było w jakikolwiek sposób ograniczyć skutki wybuchu. Pierwszy odcinek jakoś nam średnio podszedł, ale każdy kolejny co raz mocniej rozwalał system i aż ciężko było się oderwać chociażby na łyk herbaty.

Serial otrzymał 2 Złote Globy i jeszcze wiele innych nagród.

Dostępny na: HBO – 1 sezon

Długość odcinka: 50-60 minut

Najlepszy-serial

16. Rzym

To jeden z pierwszych seriali, jakie zaczęliśmy oglądać. Serial najbardziej spodoba się fanom historii, szczególnie takiej starożytnej. Będziecie podążać losami Juliusza Cezara i Oktawiana Augusta, z punktu widzenia legionistów. W serialu możecie zobaczyć, jak decyzje zarządzających dawnym Rzymem, przekładały się na losy zwyczajnych obywateli.

Kostiumy i zdjęcia pozwalają poczuć klimat sprzed 2000 lat. Oprócz tego w serialu zobaczycie życie Rzymu od tej strony trochę bardziej niecenzuralnej – jak np. sceny seksu, chyba jeden z pierwszych seriali, w których były tak odważnie pokazane.?

Serial podobno miał mieć 5 sezonów, my osobiście żałujemy, że stanęło na 2, ale może 15 lat temu producenci nie czuli jeszcze tego jaki potencjał drzemie w serialach.

Nagrodzony 7 nagrodami Emmy

Dostępny na: HBO – 2 sezony

Długość odcinka: 50-60 minut

serial-historczyny

17. The crown

Serial do którego oglądania nikt w Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej się nie przyznaje. Największą zaletą serialu jest to, że zabiera Was w świat dworu królewskiego, najpierw lądujecie w latach 60 XX wieku, z kolejnymi odcinkami i sezonami przenosicie się w co raz to współcześniejsze lata. Jeśli serial będzie się toczył w takim tempie, jak obecnie to na dojście do lat 20 XXI wieku poczekamy jeszcze kilka sezonów 😉

Serial pokazuje w bardzo interesujący sposób jak wygląda stanowisko królowej, jakie ma dylematy, z jaką oceną mierzy się każdego dnia, na co może sobie pozwolić, a co kategorycznie jest zabronione (mimo, że bardzo by chciała)

Sami zobaczycie, że to życie (którego nie wybrała) jest bardzo trudne. Mnie osobiście podoba się, sposób przedstawienia historii i tego, jak rodzina królewska wychodzi z różnych tarapatów (i to z godnością), kiedy myślałeś że już po jabłkach.

Otrzymał 3 Złote Globy i wiele innych nagród

Dostępny na: Netflix – 3 sezony

Długość odcinka: 60 minut

serial-królowa

18. The Spy

Marzyliście kiedyś o pracy w Tajnych Służbach? Ja nigdy. Ale myślę, że ten film jest w stanie pokazać Wam, jak ciężka jest to praca i ile poświęceń wymaga. Pokazany jest proces przygotowania do pracy w służbach, tego jak wygląda rekrutacja szkolenia, a następnie osadzenie Agenta, w tym wypadku Egipcjanina, który szpiegował dla Izraelskiego Mosadu, w Syrii.

Sacha Baron Cohen – już od połowy 1 odcinka przestał nam się kojarzyć z Boratem latającym w stringach. Jego postać jest całkowitym przeciwieństwem najsławniejszego Kazacha. To jeden z tych seriali, które wchłonęliśmy w dwa wieczory 😉 W serialu zastosowali też fajną technikę koloru, gdy nasz bohater jest agentem film jest barwny, zaś gdy sceny przenoszone są do domu, kolory są bardzo wyblakłe.

Dostępny na: Netlifx – 1 sezon

Długość odcinka: 50-60 minut

serial-szpiegowski

Seriale akcji

19. Billions

Nasze odkrycie ostatnich dni. Serial, od którego ciężko nam się oderwać. Historia inwestora giełdowego, który prowadzi kilkumiliardowy biznes oraz prokuratora, który próbuje go dorwać za wszelką cenę. Żeby było ciekawiej to żona prokuratora jest najbliższą współpracownicą inwestora.

Serial pokazuje, jak nienawiść i chęć zniszczenia drugiego człowieka mogą być zaślepiające – w tym wypadku dla obu stron. Serial ogląda się z zapartym tchem, kiedy myślisz, że właśnie jeden Pan wygrywa z drugim, nagle „pada gol w doliczonym czasie gry” i sytuacja odwraca się, jak w kalejdoskopie.

Dostępny na: HBO – 4 sezony (5 wkrótce)

Długość odcinków: 50 – 60 minut

Seriale-akcji

20. Sense8

Czas na propozycje dla osób, które bardziej lubią klimat Sc-Fi. 8 totalnie nieznanych sobie osób, z każdego zakątka globu, zostaje ze sobą połączonych. Odczuwają oni to, co ich koledzy w różnych zakątkach świata, mogą się dzielić myślami czy umiejętnościami (np. walki czy językowymi). Każda z tych 8 postaci jest totalnie inna. Mamy tutaj przekrój osób od afrykańskiego kierowcy autobusu do meksykańskiej gwiazdy filmowej.

Postacie dzięki swoim wymiennym umiejętnościom potrafią radzić sobie z otaczającymi ich problemami. Oglądając serial ma się to poczucie, że w zależności od miejsca na świecie, każdy na ma jakieś trudności i wzywania, z którymi musi sobie radzić. Bohaterowie mają jeszcze jeden wspólny element, których ich wszystkich jednoczy, ale nie będziemy spojlerować, cały sezon 2 jest temu poświęcony.

Otrzymał nagrodę GLAAD

Dostępny na: Netiflix – 2 sezony

Długość odcinków: 50-60 minut

serial-sc-fi

21. Kłamstwa na sprzedaż – house of lies

Zaczęliśmy oglądać ten serial w momencie, kiedy pracowałem w firmie konsultingowej, jak główni bohaterowie serialu. Pamiętam, że wiele osób pytało mnie czy u mnie w pracy też jest tak jak w serialu. Są element pokrewne, jednak większości nie doświadczyłem. A jak wygląda rzeczywistość serialowa?

Serial pokazuje jak w walce o klienta czy sukces biznesowy można być bezwzględnym. W produkcji zobaczycie zespół bystrzaków, kierowanych przez swojego mądrego i sprytnego szefa, dla którego zyski są podstawą. Jednak jest tutaj też duża doza humoru. Coś dla osób, które chcą zobaczyć, jak może wyglądać trochę przerysowany consulting biznesowy.

Serial otrzymał Złotego Globa

Dostępny na: HBO – 5 sezonów

Długość odcinków: 25-35 minut

serial-biznes

22. Ray Donovan

Mieliście kiedyś jakiś problem, z którym ciężko było Wam sobie poradzić? Ray Donovan to typ, który jest w stanie pozbyć się wielu problemów mieszkańców Los Angeles. Dużą część problemów rozwiązuje drogą siłową, sporą część szantażem. Ray to gość, dla którego praktycznie nie ma tematów nie do załatwienia. Jednak jest jedna osoba, które potrafi go doprowadzić do pasji – to jego ojciec.

Serial jest raczej dla osób, które nie odwracają głowy jak ktoś dostaje w mordę na filmie. Serial, w którym na pewno odnajdą się fani wszystkich filmów z Seagalem. Ci, którzy lubią oglądać intrygi i szantaże też znajdą coś dla siebie.

Serial otrzymał Złotego Globa

Dostępny na: HBO – 7 sezonów

Długość odcinka: 50-60 minut

ranking-seriali

23. Firma

Uwielibiam powieści Grishmana, thrilery prawnicze. Serial jest kontynuacją książki o tym samym tytule „Firma”. Nieźle ktoś to wymyślił. Prawnik wraz z rodziną wracają po 10 latach z programu ochrony świadków. Okazuje się, że rodziny tych, których posadził cały czas to pamiętają i próbują odegrać się na prawniku oraz jego rodzinie.

Dostępny na: niestety obecnie brak na HBO i Netflix – 1 sezon (długi 22 odcinki)

Długość odcinków: 45 minut

stare-seriale

24. Better call Saul

Coś, co koniecznie muszą zobaczyć fani Breaking Bad. Better Call Saul nawiązuje do Breaking Bad, a przez wiele osób jest traktowany jak prolog. Historia Saula pokazuje dwa ciekawe aspekty. Pierwszy związany z byciem adwokatem diabła, drugi życiem w cieniu swojego brata. Te dwa elementy powodują, że serial możemy zaklasyfikować w kategorii komedio-dramatów.

Saul pokazuje, jak wiele można zdziałać determinacją i twardym stąpaniem do wyznaczonego sobie celu. Czasem trochę sprytu też się przydaje. Jeśli zastanawiacie, jak można szukać nisz/tematów, których wielkie korporacje czasami nie chcą dotykać, to Saul Wam pokaże miejsca, w których leżą pieniądze.

Otrzymał 4 nagrody Saturn

Dostępny na: Netflix – 5 sezonów

Długość odcinków: 45-55 minut

nieznane-seriale

Dramaty

25. Making a murderer

Serial, który można byłoby spokojnie zaklasyfikować do kategorii dokumentalnych. Jednak na nas zrobił on takie wrażenie, że postanowiliśmy go wrzucić w kategorii Dramatów.

Making a murderer pokazuje historie, w której dosyć prości ludzie są wrabiani w zbrodnie, której wcale mogli nie popełnić. W serialu zobaczycie materiały, które były zbieranie przez ponad 13 lat. Oglądając ten serial byłem mocno przerażony tym, jak niewiele możemy mieć do powiedzenia jako obywatele przed wymiarem sprawiedliwości. Serial pokazuje, że określenie „Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie” jest przerażająco aktualne. Bardzo smutny ale niesamowicie warty zobaczenia.

Serial dostał 4 nagordy Emmy

Dostępny na: Netflix – 2 sezony

Długosć odcinków: 60 minut

seriale-oparte-na-faktach

26. Bloodline

Serial osadzony na Florydzie, opowiada historię rodziny, która prowadzi idealne życie, w rajskim miejscu i wtedy zjawia się on – czarna owca w rodzinie, która zostawia rysę na tym pięknym obrazku. Wracają dawne wspomnienia i zaszłości. Produkcje można spokojnie pociągnąć też pod Thriller.

Owszem zdarza się trochę dłużyzn, ale jeśli myśleliście kiedyś o prowadzeniu hotelu w rajskim miejscu to powinniście to zobaczyć.

Serial dostał 1 nagrodę Emmy.

Dostępny na: Netflix – 3 sezony

Długość odcinków: 50-60 minut

serial-rodzina

27. 13 powodów

Przenosimy się do amerykańskiej szkoły, takiej typowej z wielu filmów, futboliści, cheerleaderki, kujony, bogate/biedne dzieci i takie normalne dzieciaki gdzieś po środku. Pewnego dnia Hanna typowy przedstawiciel ostatniej grupy postanawia odebrać sobie życie.

Jednak przed samobójstwem, nagrywa 13 kaset, na których ma coś do przekazania swoim kolegom. Serial pokazuje jak niewielkie zachowania, gesty mogą kogoś urazić, nie dotyczy to tylko świata zza Oceanu, ale też tego naszego, bliskiego. Jak miałbym dziecko – w wieku nastoletnim na pewno obejrzałbym z nim 13 powodów.

Dostępny na: Netflix – 3 sezony

Długość odcinków: 50-60 minut

serial-mlodziez

28. Sinner – Grzesznica

Już na sam koniec co nieco o grzechach. Na początku zacząłem się zastanawiać czy to nie jest jakiś film Sc-Fi. W pierwszych minutach obu sezonów (które poza głównym bohaterem nie są ze sobą w ogóle powiązane) popełniane jest abstrakcyjne morderstwo i de facto nie wiadomo o co chodzi. W sumie to wiadomo ktoś zabił i powinien trafić do celi.

Jednak wtedy zjawia się Detektyw Ambrose, dla którego temat nie jest tak oczywisty i stara się wyjaśnić, co stało za zbrodnią. Jest sporo dramatu, ale też dużo elementów thrillerów, wciąga i szybko się ogląda.

Dostępny na: Netflix – 2 sezony (3 wkrótce)

Długosć odcinków: 40-50 minut

Grzesznica-serial

Jaki player wybrać do oglądania seriali?

My akurat mamy dwa, bo jesteśmy ostrymi fanami seriali. Jeśli mielibyśmy wybrać jeden to zdecydowanie poszlibyśmy w Netflix, jest on znacznie lepiej dopracowany jako aplikacja i jest na nim więcej do oglądania.

Jakie lubicie seriale?

Pochwalcie się w komentarzach, jakie seriale lubicie. Co oglądacie? Może jest coś o czym zapomnieliśmy albo nie widzieliśmy i powinniśmy dodać do artykułu?

A jeśli chcielibyście się zagłębić w książki podróżnicze i nie wiecie, jakie wybrać to zapraszamy na nasz wpis.