Jak i gdzie szukać promocji na bilety lotnicze

Z niedowierzaniem wysłuchuję historii kupna biletów lotniczych do europejskich miast za 18 zł w dwie strony. Legendy typu: błąd serwera linii lotniczych czy promocja last minut, krążą w Internecie już od dawien dawna. Postanowiłam to zbadać. Sprawdzić, gdzie i kiedy szukać  najlepszych promocji na tanie latanie.

Jak szukać tanich biletów lotniczych

Kiedy planować podróż

Na tanie bilety najlepiej polować 3-4 miesiące przed planowanym wylotem. Czy warto czekać na oferty last-minute? To zależy od twojej mobilizacji do wybranego miejsca. Z doświadczenia wiem, że raczej ciężko upolować tanie bilety do konkretnego miejsca (w okresie kiedy akurat masz urlop). Szczególnie jeśli planujesz zwiedzanie w gronie znajomych.

Scenariusze typu: Pakujemy walizki, idziemy na lotnisko, zobaczymy co jest dostępne i kupujemy bilety za bezcen, bezpowrotnie minęły. Teraz kupowanie biletów to zaplanowana strategia i zimna kalkulacja.

Generalnie uznaję 2 strategię wyboru:

  • Znasz docelowe miejsce, ale nie masz ustalonej daty urlopu

Opcja dla marzycieli: Strategia dla osób, które kiedyś/gdzieś zaplanowały sobie, że muszą odwiedzić konkretne miejsce – termin wylotu nie gra roli. Polowanie na bilety może zająć trochę czasu, ale czego się nie robi by spełniać marzenia? Zaczynamy od przejrzenia wszystkich wyszukiwarek tanich linii lotniczych. Bardziej wtajemniczeni podróżnicy korzystają ze specjalnych filtrów i alertów ofertowych, o których zaraz opowiem. Użytkowniku bądź czujny – okazja nie trwa wiecznie!

  •  Masz jasno określoną datę urlopu, ale nie wiesz gdzie

Wersja dla hazardzistów. Nigdy nie wiesz co się trafi – ahoj przygodo. Przy tej strategii, czas na decyzję odgrywa dużą rolę, bo promocje na najdalsze kierunki świata schodzą, jak ciepłe bułeczki. Najlepiej planować podróż na 2-4 osoby, gdyż promocyjne ceny posiadają limity. Dobrze też mieć dobry układ  z szefem, nie raz widziałam ofertę z dnia na dzień, więc urlop on-demand to rzadki przywilej.

Gdzie szukać najlepszych ofert wakacyjnych

Przyznam szczerze, że od dłuższego czasu nie korzystamy z gotowych wycieczek zaplanowanych przez biura podróży, tylko sami organizujemy sobie czas w nowym miejscu. Dlatego niestety nie podpowiem, jak znaleźć dobrą wycieczkę w zaufanym i sprawdzonym biurze podróżniczym. Zamiast tego podsyłam linki do stron, które oferują ciekawe porównanie cen biletów lotniczych. Śledząc ich strony na facebooku, można upolować wycieczkę za bezcen.

Strony gdzie znajdziesz promocje na bilety lotnicze:

Coraz bardziej zaczynam się przekonywać do Google’owego produktu „Google flights”. To bardzo pomocne narzędzie, które pomaga porównać ceny lotów, dostosować najbardziej wygodną opcję pod względem ceny i czasu podróży, i co najważniejsze, pozwala nastawić alert na ulubione destynacje. Dzięki temu nie ominie Cię szalona promocja na loty do wymarzonego miejsca.

Kupuj bilety lotnicze z Google flights -
Zaplanuj swoją podróż z Google Flights

Bardzo fajną opcją jest też możliwość podejrzenia wykresu cen, który podpowie w którym momencie najkorzystniej kupisz bilet.

Jak kupić tanie bilety na google flight
Google flight – wykres cen

 

Google flight śledzi też połączenia pociągami, co dla mniej popularnych destynacji jest super rozwiązaniem – nie wszędzie jesteś w stanie dostać się samolotem.

No i na koniec, jeśli już wybrałeś destynację, Google podpowie Ci jakie atrakcje możesz odwiedzić w danym mieście i sprawdzi co się dzieje na mieście w momencie twojej podróży.

Google flight - odkryj wycieczki
Jeśli nie masz pomysłu na weekend – Google Flight podpowie gdzie możesz dorwać ciekawe oferty

 

Jeśli nie chce Ci się bawić w ustawianie alertów, najłatwiej jest zacząć lubić profil na facebook’ u, a okazje wpadną na twojego walla i być może zdążysz zarezerwować swój bilet. Warto też obowiązkowo śledzić nasz profil na facebooku, być może któraś z naszych podróży zmotywuje Was do kupna biletu do Wietnamu, Portugalii lub w inne miejsce 🙂

Planując podróż pamiętaj, by kierować się głownie swoją wygodą. Czasem warto dopłacić 100 zł by móc zabrać ze sobą bagaż na cenne pamiątki lub dokupić miejsce na nogi jeśli masz ponad 190 cm i podróżujesz tanimi liniami. Nie warto oszczędzać na wszystkim, twoim głównym celem powinien być odpoczynek – wakacje powinny relaksować, a nie irytować.

Życzymy bezpiecznych podróży 🙂

 

(Visited 948 times, 3 visits today)